Pousada Simone Paulista
Det bekväma hotellet Pousada Simone Paulista Paraty erbjuder gästerna närhet till Parati, som ligger cirka 10 minuters bilfärd bort. Det finns också en parkering.
Detta hotell har ett behändigt läge 4 km från Sankta Ritas kapell, och Praia do Jabaquara-stranden ligger cirka 2 km bort. Gästerna kan också nå sevärdheter i närheten, inklusive Igreja Matriz de Nossa Senhora dos Remédios, som finns cirka 15 minuters bilfärd bort. Underhållningsalternativ i området inkluderar Dockteater 4,1 km från Pousada Simone Paulista i Paraty.
Restaurangen Quiosque Cheiro do Camarao är belägen cirka 5 minuters promenad bort och serverar brasilianska rätter.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
- Parkering
- Husdjur tillåtna
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Finns det parkeringsplatser vid hotellet Pousada Simone Paulista?
Parkering finns på hotellet Pousada Simone Paulista gratis. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på hotellet Pousada Simone Paulista?
Gästerna på hotellet Pousada Simone Paulista måste checka ut till 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Simone Paulista?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Pousada Simone Paulista är 163$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.